MODELÁŘSKÉ NŮŽKY

PROJEKT


Jednoduché modelářské nůžky, určené k přesnému stříhání kartonu, plechu, plexiskla a obdobných materiálů. Vycházejí ze starého konceptu firmy Narex, který nebyl rozvinut a dalo by se říci, zapomenut.

JAK FUNGUJÍ?


Jednoduchá uživatelská demontáž umožňuje snadné čištění a údržbu nástroje, tři výměnné čepele slouží k přizpůsobení požadavkům střihu jak rovných linek, tak malých rádiusů. Nůžky, na rozdíl od konvenčního nářadí, vystřihují tenkou šponu, díky čemuž nedochází k deformaci stříhaného materiálu po obou stranách. Nůžky jsou vylepšeny z ergonomického hlediska, kdy ergonomie starého výrobku nebyla dostatečná pro dlouhodobou práci. Střižná síla je téměř zdvojnásobena, tudíž dovoluje stříhat černěný plech až do tloušťky 1mm a měkčí kovy do tloušťky 1.2mm, o kartonech nemluvě. K vystřihování je určena subtilní čepel se zvýšeným úhlem, ke střihu silných, měkčích materiálů či plexiskla slouží čepel se zvýšeným poloměrem. 

MODEL    


Tento model  je určen pro profesionální použití, či jako luxusní dar. Plocha ocelového dílu čelistí je určena ke gravírování a ražení konkrétní značky či věnování. Pokud o ražení nestojíte, je zde verze v broušeném plechu.
    
MATERIÁL


Jako materiál rukojeti je zvolen Americký tmavý ořech, či hickory, ze kterého se vyrábí nejkvalitnější dřevěné součásti nářadí. Veškeré komponenty jsou robustní a z kvalitních materiálů. Čelisti jsou vyrobeny z nástrojové oceli.
.

 

 

© 2019 by KRYŠTOF DAVID.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now