DÁVKOVAČ PLÁTKOVÉHO MÝDLA

PROJEKT


Dávkovač na mýdlo, určený do prostor, kde se za kratší čas vystřídá více lidí. Například toalety v restauracích, školách, hotelech a podobně.

ČÍM JE JINÝ?    


Namísto tekutého mýdla či pěny používá koncentrované mýdlo slisované do tenkých lístků, které jsou následně přeloženy a poskládány jeden do druhého tak, že při vytažení jednoho se automaticky povysune další, podobně jako u papírových kapesníků v krabici. Lístek se po namočení zcela rozpustí a po-skytne uživateli dostačující dávku na umytí rukou. Lístky jsou uloženy v transparentním tubusu, který je kryt neprůhlednou skořepinou, která zároveň za-krývá otvor pro plnění. Vnitřek tubusu je prosvětlen namodralým světlem, které indikuje objem zbývající náplně. Čím více světla, tím méně lístků.

JAK FUNGUJE?


Docházející plátková náplň je indikována světlem vyzařujícím z průřezu na vnějším těle dávkovače. Čím více světla, tím méně náplně.

Pro výměnu náplně je třeba vysunout vnější díl. Poté můžeme do průsvitného tubusu vložit sloupeček s překládanými mýdlovými plátky a dávkovač opět uzavřít. První plátek je třeba naspodu vyvést ručně, další poté budou již vyjíždět sám.

 

 


PROČ?    

    
Úspora. Místa, váhy, vody, času. Jedna náplň, sloupek o rozměrech 30 x 35 x 300 mm, odpovídá svou koncentrací a počtem dávek přibližně 1,5 l tekutého mýdla. Takováto náplň poté ušetří místo při přepravě a skladování, neobsahuje zbytečnou vodu jako tekuté mýdlo a tudíž váží méně, a svou dlouhou výdrží v poměrně malém balíčku prodlužuje i dobu, za kterou se náplň musí vyměnit.

 

© 2019 by KRYŠTOF DAVID.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now