DŘEVĚNÁ STAVEBNICE

PROJEKT


Série dřevěných hraček vychází ze skutečnosti, že dítě si vydrží hrát mnohem déle, pokud je hračka proměnlivá a je možno ji převtářet podle sebe. Pokud dostane dítě kupříkladu umělohmotnou helikoptéru, po čase ho tvar omrzí, neboť hra s ním je stále stejná. Pokud je možné hračku upravovat, hra s ní je zábavnější. Typickým příkladem může být slavná stavebnice LEGO. Veliká část dětí nerada dodržuje návody a ze stavebnic vytváří vlastní návrhy a je z něj schopna postavit téměř cokoli jim představivost umožní. V tomto projektu jsem vytvořil jakousi dřevěnou obdobu této stavebnice. Základní díly, tj. vrchní

a spodní polovina těla a čelní „podkova“ s pojistnou kulatinou, jsou společné pro všechny druhy dopravních prostředků, které lze postavit. K těmto prvkům se poté přidávají další díly, které dotvoří výsledný vzhled. Takto je možno sestavit celkem šest variant dopravních prostředků - vodních a vzdušných. Jedná se o letadélko, helikoptéru, vzducholoď, parník, plachetnici a ponorku.


Hračky jsou vyrobeny ze dřeva, které je pouze napuštěno oleji či vosky. Dítě je tedy v kontaktu s krásným materiálem a zároveď nehrozí nebezpečí způso-bené závadnými laky či nátěry.

JAK FUNGUJÍ?


Jednotlivé díly se nejprve poskládají do spodní půlky těla, zde drží pohromadě principem rybinového spoje. Poté se přilkopí vrchní půlkou a v případě heli-koptéry, ponorky či vzducholodě je do těla vsunuta další součást skrz širokou díru, vedoucí vertikálně celým tělem hračky. Posledním krokem je vždy upe-vnění všech dílů k sobě pomocí „podkovy“ s pojistnou kulatinou, která se vsune ho hračky zepředu.

© 2019 by KRYŠTOF DAVID.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now